ABD Başkanı Trump Plazma Tedavisini Müjde Olarak Açıkladı | TEKNO ARACI
HABER

ABD Başkanı Trump Plazma Tedavisini Müjde Olarak Açıkladı

ABD başkanı Trump yaptığı açıklamada müjde olarak açıkladığı Korona tedavisini Türkiye aylardır hastalar üzerinde kullanıyor. Rusya’nın Corona Aşısını buldum açıklaması sonrası ABD’nin Corona Virüs de çaresiz kalması Plazma tedavisini müjde olarak açıklamaya kadar getirdi.

abd baskani plazma tedavisi mujde olarak acikladi

ABD dünyanın en gelişmiş ülkesi her fırsatta sağlık ve teknoloji de geliştiklerini Corona Virüs tedavisi yada aşısı bulunacaksa ABD tarafında bulunur tezleri çökmüş durumda, ABD Koronavirüs salgınında çaresizliği yaşıyor. Binlerce can kaybı ve salgına yakalanmış vatandaşlarına yıllardır empoze ettikleri teknoloji ve sağlık bilimlerinde lideriz efsanesi yerle bir olmuşken, ABD en büyük rakibi Rusya Devlet Başkanı Putin’in Corona aşısını bulduk açıklaması ile şaşkınlıkları bir kez daha arttı. Tüm bu çaresizlik ABD başkanı Trump’a ülkemizde de aylardır corona hastalarında kullanılan plazma tedavisini sanki ABD tarafından bulunmuş bir tedavi yöntemi gibi açıklamalar yapmaya zorladı.

En çok Corona Vakasının görüldüğü ABD çaresizliği yaşıyor. Ne bir ilaç ne bir aşı geliştirebilen ve salgınla mücadele de oldukça başarısız olan ABD teknolojisi ve sağlık sistemi doğal olarak ABD başkanını da zora sokmuş durumda üstüne üstelik dünyanın ikinci süper gücü olarak tanımlanan Rusya’nın Koronavirüs aşısını bulduk açıklaması ardından Çin’in aşı için patent vermiş olması ABD imajını yerle bir etti. Tüm bu gelişmeler aslında ABD teknolojisinin ve sağlık alanında ki gücünün kağıttan bir kaplan olduğunu tüm söylemlerin sadece söylemde kaldığını tüm dünyaya gösterdi. Corona salgınına kadar söylenen tüm büyük büyük konuşmaların aslında birer hikaye olduğunu görüverdik.

Türkiye’de Aylardır Kullanılan Plazma Tedavisini ABD Başkanı Müjde Olarak Açıkladı

Tüm bu çaresizlik içinde ABD başkanın yapabildiği tek açıklama Türkiye de aylardır Corona Virüs hastalarında kullanılan plazma tedavi yöntemini müjde olarak açıklamasına neden oldu. ABD başkanı corona yakalananların ilk üç gününde kullanılan plazma tedavisinin %35 oranında iyileşme sağladığını açıkladı. Oysa Türkiye bu tedavi yöntemini koronavirüs salgının başından beri hastalarda kullanıyor. ABD başkanın bu tedavi yönteminin kullanıldığından bir haber olması ve sanki ABD’nin bu tedavi yöntemini yeni bulmuş havasında müjde olarak açıklaması çaresizliğin göstergesi olarak yorumlandı.

ABD baskani caresizlik icinde plazma tedavisini mujde olarak verdi

Corona Virüs aslında bize yıllardır anlatılan ABD sağlık ve teknoloji de lider ülke hikayelerinin ne kadar boş olduğunu gösterdi. Dünya Corona Virüs salgını ile boğuşurken ABD de ki teknolojinin bu salgına karşı zayıf kalması en erken 2021 sonlarına doğru aşının çıkabileceği yönünde ki haberleri ABD teknolojinin sağlık alanında yeterince gelişmediğini bir kez daha gösterdi.

Ve en son aşama olarak bu çaresizlik içinde Türkiye’de aylardır kullanılan plazma tedavisini ABD başkanı halkına müjde olarak veremeye başladı. Halkının moralini yükseltmek çizilen imajlarını biraz olsun hafifletmek amacı ile başka ülkelerde kullanılan plazma tedavisini kendileri bulmuş ve büyük bir başarı gibi gösterme yoluna gitti. Ancak bu noktadan sonra ABD aşı konusunda ki teknolojisinin o ünlü üniversitelerinin ne kadar yetersiz olduğu gerçeğini gizleyemiyor.

Plazma Tedavisi Nedir

Peki ülkemizde hali hazırda kullanılan immün plazma tedavisi nedir ? ABD başkanı Trump’un müjde olarak açıkladığı plazma yöntemi Covid-19 atlatmış ve antikor oluşturmuş hastalardan alınan kanında ki plazma denilen sıvının diğer covid-19 hastalarına verilerek uygulanan tedavi yöntemi olarak geçiyor.

Plazma yontemini ABD baskani mujde olarak verdi

Bu yöntem ülkemizde uzun süredir kullanılıyor. ABD başkanın yeni keşif ettiği Plazma yöntemi corona hastaları üzerinde başarılı olduğu ölüm oranlarına baktığımızda başarılı olduğu söylenebilir. ABD ölüm oranları ile ülkemizde ki ölüm oranları karşılaştırıldığında ülkemizde ki ölüm oranlarının düşük olması iyileşen corona virüs hasta saysının yüksek olması uygulanan immün plazma ve plazma tedavisi sayesinde olduğunu söylemek yanlış olmaz.

Burada ki önemli konu ABD gibi süper güç olduğunu iddia eden her alanda lider olduğunu dünyaya kabul ettirmeye çalışan bir ülkenin Corona Virüs salgınında çaresiz kalması ve en ufak bir çare üretememesi olduğunu söyleyebiliriz. ABD başkanın büyük büyük açıklamaları en gelişmiş şirketler bizde en gelişmiş teknoloji bizde Corona aşısı biz bulacağız yönünde ki açıklamaları sonrası nihayetinde birçok ülkede kullanılan plazma tedavisi yöntemini müjde olarak açıklamaya kadar gelişmiştir. Çünkü ABD başkanının dediği gibi gelişmiş şirketlerinin gelişmiş sağlık sistemlerinin aslında anlatıkları kadar gelişmediği görülmüştür.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Teknoloji Haber Teknoloji Haber Sitesi Teknoloji Sitesi Teknoloji Haber Teknoloji Haber Teknoloji Haber Teknoloji Haber Teknoloji Haberleri Teknoloji Haberleri Teknoloji Haberleri Teknoloji Haberleri Teknoloji Haberleri Tekoloji Haberleri Teknoloji Sitesi Teknoloji Sitesi Teknoloji Sitesi Teknoloji Sitesi Teknoloji Sitesi Teknoloji Sitesi Teknoloji Sitesi Teknoloji Haber Teknoloji ve Haber Sitsi Teknoloji ve Haber Sitesi Teknoloji ve Haber Sitsi Teknoloji ve Haber Sitsi Teknoloji ve Haber Sitesi Güncel Teknoloji Sitesi Güncel Teknoloji Sitesi Güncel Teknoloji Sitesi Güncel Teknoloji Sitesi Güncel Teknoloji Haberleri Güncel Teknoloji Haberleri Güncel Teknoloji Haberleri Teknoloji Haber Teknoloji Haber Teknoloj Haber Teknoloji Haber Sitesi Teknoloji Haberleri Teknoloji Haberleri Teknoloji Haberleri Teknoloji Haberleri Teknoloji Sitesi Teknoloji Sitesi Teknoloji Sitesi Teknoloji Sitesi Teknoloji Haber Teknoloji Haberleri Tekonoloji Haber Sitesi Teknoloji Haber Sitesi Teknoloji Sitesi Teknoloji ve Haber Sitesi Teknoloji ve Haber Sitesi Teknoloji Sitesi Güncel Teknolojij ve Haber Sitesi Güncel Teknoloji ve Haber Sitesi Güncel Teknoloji ve Haber Sitesi