GENEL KONULAR

Ayasof’ya İbadete Açıldı Aşırı Sağcı Yunan Partisi Çıldırdı

Ayasofya ibadete açıldı. Aşırı Sağcı Yunan Partisi çılgına döndü. Ancak öyle bir tepki geldi ki haddini aştı Yunanistan aşırı sağcı Çözüm partisi Atatürk Evinin Soykırım evi olmasını teklif etti.

Ayasofya neredeyse bir yüz yıl sonra ibadete açıldı. Artık Müslümanlar kendi ülkesinde kendi dininin en büyük camilerinden olan bir mekanı müze olarak değil ibadetini yapacak bir yer olarak ziyaret edebilecek. Müslüman alemin iki büyük başarısını iki lider imza attı.

Rahmetli Adnan Menderes Türkçe olan Ezanı Arapça okunmasını sağlayarak Müslüman kesimin kalbinde taht kurdu. İkinci büyük başarı ve Müslüman alemin kalbinde her zaman olan Ata yadigarı Ayasofya’nın ibadette açılmasını ise Recep Tayip Erdoğan yaparak artık tarihe geçmiştir.

Yunan Partiden Hadsiz Telif

Yunan parti Ayasofya’nın ibadette açılmasını kabul edemedi. Kendi ülkemizde kendi kararlarımızı almamızı yaklaşık 500 yıl cami olarak kullanılan mekanın 1934 de günün şartlarında müze yapılmasının devam etmesini istiyordu. Ancak şartlar değişti Türkiye 1934 de ki Türkiye olmadığını kavrayamayan Yunanlı parti hala bizi zayıf bir ülke olarak görüyor oysa artık Müslüman Türkiye kendi kararlarını kendi verecek kadar güçlü ve kararını verdi Müslüman Türkiye ata yadigarı Ayasofya Caminini ibadette açtı.

Artık Müslüman Türk milleti namazını Ayasfoya da kılabilecek. Peki Atatürk evinin soykırım evi yapılabilir mi ? hiç sanmıyoruz. Yunanlılar bu kadar hadsiz ve seviyesiz bir teklifi hayata geçirmezler. Artık o eski biz yaptık oldu günleri geride kaldı. Atatürk evini soykırım yapmak gibi hadsiz ve seviyesiz bir teklif tarihe kirli bir sayfa olarak geçecektir. Bunun ötesinde bir anlamı yoktur.

Kabullenmemiş atan düşmüş bir kesimin ne yapacağını şaşırdığının göstergesi olarak görüyoruz. Bunun ötesinde Yunan zihniyetini bize gösteriyor. Nasıl bir zihniyet içerisinde olduğu nasıl bir düşmanlık içersinde olduğunu bir kez daha bize gösterdi.

Sizde Atatürk’ün evinin soykırım evi olması teklifine tepkinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı