GENEL KONULAR

Bankalara E-Posta Yasağı Ne Zaman Başlıyor

Bankacılık işlemlerinde e-posta yasağı uygulaması hayata geçiyor. Banka hesabı banka dekontu ve ekstresi gibi bilgilerin e-posta ile gönderilmesi yasaklanıyor.

Bankacılık sisteminde önemli bir adım atılıyor. BDDK banka kullanıcıların bilgilerinin güvence altına almasına yönelik önemli bir adım atarak artıyor. 1 Temmuz itibari ile hayata geçecek olan düzenleme ile artık hesap dekont gibi bilgiler banka kullanıcılarına e-posta ile gönderilmeyecek.

Birçok insan banka işlemlerinin takibi için e-posta yolunu kullanıyor. Banka hesabı o ayın banka ekstresi gibi bilgilerini bankalarından e-posta yolu ile alan kullanıcılar artık bu hizmeti almayacaklar. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulunun aldığı yeni kararla bu yasak hayata geçiyor.

Bankalara E-Posta Yasağı Ne Zaman Başlıyor

Bankacılık kanununda yapılan düzenleme ile yıllardır alışık olduğumuz bir bilgilendirme sistemi tarih oluyor. Banka ile ilgili bilgilerimiz e-posta ile almaya alışmış kullanıcılar artık bu hizmeti alamayacaklar. E-Posta hizmeti sunan şirketlerin ülke dışında olması güvenlik sorununu da beraberinde getiriyor. Banka Düzenleme ve Denetleme Kurulu bu sorunu ortadan kaldırmak adına önemli bir adım atarak artık müşterilerin bu bilgileri İnternet Bankacılığı ve Mobil bankacılık ile almaları kararı aldı.

Yasak yürürlüğe girdikten sonra müşteriler bu bilgileri yine de e-posta ile almaya devam edebilecekler ancak burada müşteri bankaya bizzat başvuru yaparak bu bilgileri e-posta ile almaya devam etmek istediğini bildirmek zorunda. Yasak 1 Temmuz da hayata geçecek. Burada ki amaç kullanıcı bilgilerini güvence altına almak.

Bilindiği üzere E-Posta servislerinin merkezi yurt dışında ve bu bilgilerin kimlerin elline geçeceği bilinmiyor. Bunun yerine tamamen güvenli olan yerli sunucularda bilgilerin saklanması hedefleniyor. Bankacılık uygulamalarında e-posta sisteminin kaldırılması hakkında görüşlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Apple’dan Yağmacılara Şok Mesaj

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı