Fındık Fiyatları Cemal Enginyurt’u MHP’den İhraç Etirdi

Meclisin hırçın milletvekili aynı zamanda renkli siması MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt partisi MHP’den ihraç edildi. Her zaman milliyetçi ve ülkücü olduğunu vurgulayan Enginyurt ihraç edilmesinden dolayı üzgün olduğunu söyledi.

Karedeniz insanı için fındık fiyatları önemlidir. Fındık karadeniz insanı için geçim kaynağıdır. Ve her yıl açıklanan fındık fiyatlarının açıklanmasını dört gözle bekler karadeniz insanı, ancak bu sene ilginç bir olay oldu ve Ordu milletvekili Cemal Enginyurt fındık fiyatları ile ilgili açıklamalarından sonra partisi tarafından disipline verildi ve ihraç edildi.

fındık fiyatları Cemal Enginyurtu MHP ihraç etirdi

Cumhur ittifakı MHP ve Ak Partiden oluşuyor. MHP genel başkanı Cumhur ittifakına çok önem veriyor ve sadık olduğunu belirtiyor. Ordu milletvekili Enginyurt belli aralıklarla Ak Parti icratlarını eleştirmişti. Bu eleştirileri sonrası Devlet Bahçeli Twitter da Cemal Enginyurt’un açıklamalarının MHP bağlamadığı kendi görüşleri olduğunu vurgulamıştı.

Daha sonradan öğreniyoruz ki MHP genel başkanı cumhur ittifakına ters düşecek açıklamalarından sonra Cumhur ittifakına ters düşecek açıklamaları nedeni ile Ordu milletvekilini uyarmış. Ancak Cemal Enginyurt sert açıklamalarına devam etmiş Ak Partinin verdiği sözleri yerine getirmesi gerektiğini fındık fiyatları konusunda Tarım Bakanı eleştirmişti. Bu eleştiriler bardağı taşıran son damla olmalı ki Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt partisi MHP’den ihraç edildi.

İhraca Götüren Sözler : Allah’ın Aslanı da Olsan Sana Bu Fındık Üreticisini Yedirmeyeceğiz.

Ordu Milletvekili Enginyurt’u ihraç noktasına götüren sözler nelerdi. Gelin bir hatırlayalım. Tarım Bakanının fındık rekoltesi hakkında yaptığı açıklama sonrası katıldığı bir TV programında çok sert sözlerle tarım bakanını eleştirmişti.

MHP Ordu milletvekili Cemal Enginyurt ihraç edildi.

Enginyurt Tarım bakanına fındık üzerinden yüklenmiş. Birileri seni kandırıyor demiş ve eklemişti. Tarım bakanı önceden teşekkür ettiğimiz bir bakandı şimdi bu teşekkürü geri alıyoruz. Bu tarım bakanı fındık üreticisine ihanet etmiştir . Sen Allah’ın aslanı da olsan bu fındık üreticisini sana yedirmeyeceğiz sözleri ile Tarım bakanına dolayısı ile AK parti politikalarını eleştirmişti.

İşte bu eleştiriler onun MHP de sonunu getirdi. Her fırsatta Cumhur ittifakına sadık kalacaklarını bu ittifaka helal getirmeyeceklerini vurgulayan Devlet Bahçeli ordu milletvekilini ihraç istemi ile disiplin kuruluna sevk etmişti. Disiplin kurulu da Cemal Enginyurt’u MHP’den ihraç etmişti.

İhraç Sonrası İlk Açıklama : Ben Ne Yaptım

İhraç sonrası YouTube üzerinden bir haber programına katılan ve soruları cevaplayan Enginyurt ben Cumhur ittifakına helal getirecek ne yaptım ben fındık üreticisinin hakkını savundum ve savunmaya devam edeceğim dedi.

devlet bahçeli cemal enginyurtu ihraç etti

Partisinin haksız yere kendini ihraç ettiğini dile getiren Enginyurt fındık üreticisinin hakkını savunmak ne zamandır suç oldu. Ben milliyetçi ülkücü birim. Ömrüm boyunca milliyetçi ülkücü olarak kalacağım. Cumhur ittifakına sadık kaldım. Meydanlardan Cumhurbaşkanımız Tayip Erdoğan’a oy vermeyen bana oy vermesin diyen şeklinde açıklamaları ile partisine olan kırgınlığını dile getirdi.

Daha sonra katıldığı bir başka programda her daim genel başkanı Devlet Bahçeliyi koruduğunu ona laf söyleyenlerle kavga ettiğini herkes MHP kapısına kilit vurmak isterken kendisinin genel başkanı Devlet Bahçelinin yanında yer aldığını şimdi o ihanet edenlerin partide yer aldığını kendisinin 40 yılık Cemal Enginyurt’un ihraç edildiği açıklamalarını yaptı.

Program da -Siz genel başkana laf edenlerle kavga ettiğinizi koruduğunuzu söylüyorsunuz. Halen Devlet Bey için genel başkanım diyorsunuz bundan sonra yine Devlet Bahçeliye laf atılırsa kavga eder misiniz sorusuna Cemal Enginyurt ilginç bir cevap verdi. Devlet Bahçeli benim büyüğüm ağabeyim ona saygım sevgim sonsuz ama TBMM’de bir söz söylendiğinde önce Erkan Akçay ve arkadaşlarının yürümesini bekleyeceğim acaba onlar ne yapacak diye onları gözlemleyeceğim cevabını verdi.

Devlet Bahçeli MHP den Enginyurtu ihraç etti.

İsmail Saymaz’ın İyi Partiye geçecek misiniz ? sorusuna kahkaha atarak cevap veren Enginyurt daha düne kadar demediğimi bırakmadım. Meclis kürsünden adamlara küfür ettim. Nasıl hangi yüzle gideceğim İyi Partiye yada onlar beni nasıl iyi karşılayacak cevabını verdi. Siyasi yaşamında Orduya hizmet etmek olduğunu dile getiren Enginyurt gelecek ile ilgili net cevap verdi. Süre dolduğunda Ordu dan bağımsız miletvekili olacağım. Taktir Ordu halkının dedi. Bu sözlerinden önce ALLAH bana Devlet Bahçeliye saygısızlık etmeyi nasip etmesin cümlesini de ekleyerek kimse Enginyurt tekrar partiye alınmak için yalakalık yapıyor demesin diye sözlerini bitirdi.

Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt Kimdir

9 Nisan 1965 yılında Ordu’nun Dedeli Köyünde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Ordu’da tamamladı. Üniversite öğrenimini Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat bölümünde yaptı. Henüz Lise 1 öğrencisi iken 12 Eylül 1980 darbesiyle 3 yıl hapiste kaldı. 1986 yılında Ordu Bizim Ocak temciliğini kurarak,12 Eylül sonrası İlk Ülkü Ocakları faaliyetini başlattı. 1991 yılında MÇP İl sekreteri olarak başladığı parti yöneticiliği,1993 yılında MHP MYK üyesi, 1994 yılında MHP Ordu il başkanı seçildi. Aynı yıl MHP’den Ordu Belediye başkan adayı,1995 seçimlerinde MHP Ordu 1.sıra milletvekili adayı oldu.

Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt Kimdir

1997 yılında MHP Ordu İl başkanlığına tekrar seçildi, 1999 yılında MHP 1.sıra milletvekili adayı olarak girdiği seçimden Ordu milletvekili olarak, MHP’nin Ordu ilinde seçilen ilk milletvekili oldu. 2012 yılında MHP Ordu İl Başkanlığı görevine tekrar seçildi. Bu görevi 2014 yılına kadar sürdürdü. 2014 yerel seçimlerinde MHP’den Ordu Büyükşehir Belediye Başkan adayı oldu. Fakat seçilemedi. Haziran 2015 genel seçimlerinde MHP’den Ordu 1.sıra milletvekili adayı oldu fakat seçilemedi.

2018 seçimlerinde tekrar Ordu Milletvekili olarak Meclise girmeyi başarmıştır. Şuan için bağımsız Ordu Milletvekili olarak görev yapmaktadır.

Devlet Bahçeliden Meral Akşenere Çağrı Evine Dön

https://www.teknoaraci.com/wp-content/uploads/2020/08/fındık-fiyatları-Cemal-Enginyurtu-MHP-ihraç-etirdi.jpg

0 thoughts on “Fındık Fiyatları Cemal Enginyurt’u MHP’den İhraç Etirdi”

Write a Reply or Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir