Sosyal Medya

İnternet Zorbalarına Bir Darbe de Twitterdan

Twitter sosyal medya da oldukça popüler bir platform insanlar belli sayıda ki kelimelerle kendilerini ifade edebildiği bir sosyal medya, Twitter her geçen gün yeni özellikleri kullanıcılarına sunmaya devam ediyor yeni özelikte kullanıcılar kimlerin tweetlerine karşılık verebileceğini seçebilecek peki bu nasıl olacak.

Twitter sosyal medya da oldukça popüler hata o kadar bazen o kadar popüler oluyor ki TV kanalları dahi bu platform dan bahsediyor ve bazen de olumsuz olabiliyor insanlar burada olumlu olarak belli sayıda ki kelimelerle kendini ifade ederken bazen saldırı aracı olarak kullanılıyor bazen bilgi vermek için kullanılıyor her platform da olduğu gibi insanlar hangi yönde kullanacaklarına kendileri karar veriyor. Olumlu yada olumsuz kullanmaları kendilerine kalmış oluyor.

Her sosyal medya platformunda olduğu gibi zorbalar twitterda da insanları zor duruma düşürebiliyor. Geçen günlerde Instagram sosyal zorbaları durduracak önlemler aldığını haberimizde vermiştik şimdi kullanıcı şikayetleri doğrultusunda Twiter da kullanıcılarını hakaret içerikli küfür içerikli tweetler den korumak için harekete geçti ve şuan için test aşamasında olan bir özelliği denemeye başladı.

Tweetlerinizi Yanıtlayacak Kişileri siz seçeceksiniz

Twitter kendi platformunda artık internet zorbalarına yer olamması için kimlerin tweetlere yanııt verebileceğini seçme gibi muhteşem bir özelliği getirecek. Peki bu özellik nasıl kullanılacak Twitter üç seçenek sunacak “Herkes” “Senin Yanıt verdiğin Kişiler” ve ” Takip Ettiğin Kişiler” Burada Herkes seçeneği varsayılan seçenek olarak gelecek ancak diğer seçenekleri Twitter kullanıcılara bırakıyor böylece kimlerin kendi tweetlerine cevap verebileceklerini seçeme hakları olacak böylece aslında kimler samimi kimler değil görmüşte olacağız örnek sosyal medya da birçok ünlü Twitter da ki acımasız yorumlardan ve bu yorumları yapan insanlar dan bıktıklarını bu insanların yorumlarını görmek istemediklerinden bahsediyor işte hodri meydan diyor aslında Twitter bu şikayette bulunan insanlar gerçekten kendilerine hakaret eden olumsuz yorumlar da bulunan insanlardan şikayetçi ise burada ki varsayılan seçenek dışında diğer seçenekleri seçerek bu insanlardan kurtulmuş olacağız ve bu seçenekler aslında bir çok ünlünün ne kadar samimi olup olmadığını bize gösterecek.

Twitter mağduru olduğunu söyleyen bir çok ünlü şayet bu seçenekleri kullanmasa arıt bu mağduriyet edebiyatını bilerek reklam amaçlı yaptığını düşüneceğiz çünkü artık kendi Twitter sayfasında bu tür olumsuz yorumlara kapatabileceği bir seçenek olacak ve bizde doğal olarak madem mağdursun neden kapatmadın bu yorumları diye sorma hakkını kendimiz de bulacağız.

Twitter ürün direktörü yaptığı açıklama da tweetlere cevap veremeyecek kişilerin tweetleri görebileceğini yorumla birlikte retweetleyebileceğini ve retweetleyebileceğini ancak tweet atamayacağını açıkladı.

Bu özellik şuan sınırlı sayıda kullanıcı test ediyor ileri ki günlerde artık Twitter için özellik olarak yayınlanacaktır. Sizde bu konu da görüşlerinizi bizimle yorumlar kısımından bizimle paylaşabilirsiniz.

Twitter’da Covid-19 Yalan Haberlerine Savaş Açtı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı