iPhone Telefonlarda Etkin Değil Sorunu ve Çözümü

Yorum Yok
Nasıl Yapılır https://www.teknoaraci.com/wp-content/uploads/2020/05/iPhone-etkin-değil-sorunu_teknoaraci.jpg https://www.teknoaraci.com/wp-content/uploads/2020/05/iPhone-etkin-değil-sorunu_teknoaraci-150x150.jpg TEKNO ARACI 0 https://www.teknoaraci.com/iphone-telefonlarda-etkin-degil-sorunu-ve-cozumu/#respond
542

iPhone kullananlar bilir şayet ekran kilidi için desen kullanıyorsanız yada şifre bunu unutup üst üste yanlış girerseniz ” iPhone Etkin Değil” uyarısını alırsınız birçok kullanıcı bunu bir hata olarak görür aslında bir hata değildir. Peki iPhone Etkin Değil sorunu nasıl çözülür.

iPhone etkin değil sorunu teknoaraci

Evet dediğimiz gibi iPhone etkin değil bir hata değildir Apple şirketi iPhone telefonların güvenliği için böyle bir çözüm getirmiştir. Ekran kilidi aşmak için girdiğiniz güvenlik şifresi yada desenini üst üste yanlış girmeniz sonucu bu mesajla karşılaşırsınız ancak bir çok iPhone kullanıcısı bu mesajı bir hata olarak görüp panikler şimdi bu mesajı alan kullanıcılarımız için çözüm yöntemlerine geçelim.

iPhone Etkin Değil Sorunu Çözüm Yöntemleri

iPhone cihazınızda bu mesajı alıyorsanız büyük ihtimal ekran kilidini üst üste yanlış girdiğiniz için şayet telefonunuz iTunes ile daha önce eşleştirme yaptınız ise şanslısınız çünkü iTunes üzerinden iPhone geri yükleme yaparak bu sorundan kurtulabilirsiniz.

Cihazınızı kablo ile Bilgisayara bağlayın, iTunes uygulamasını açın cihazınız iTunes uygulamasında göründükten sonra sol üst köşede aygıt simgesine tıklayarak “Yedekleme” alanına girin ve ” Yedeklemeyi Geri Yükle” butonuna basın karşınıza bir uyarı penceresi gelecek bu pencereden de ” Geri Yükle ve Güncelle” seçeneğine tıklayın. Bu işlem sonucu telefonunuza yedeklerinizi yükleyecek ve sorununuz ortadan kalmış olacak. Bu işlemi yaptınız ancak halen sorunuz devam ediyor o zaman ikinci yönteme geçelim.

iPhone Kurtarma moduna geçirme ve sıfırlama

Arkadaşlar iPhone Etkin değil uyarısını yukarıda ki işlemi yapmanıza rağmen almaya devam ediyorsanız son çare olarak telefonu sıfırlama yoluna gideceğiz. Fakat unutmayın bu işlemde tüm verileriniz silinecektir.

Telefonunuzu bilgisayara bağlayın ve iTunes uygulamasını açın. Telefonunuz iTunes bağlı iken DFU moduna geçiş yapacağız peki DFU moduna nasıl geçiş yapacağız modeliniz de Home tuşu varsa Home tuşu + Güç tuşuna on saniye kadar basılı tutmanız gerekiyor telefon modelinizde Home tuşu yoksa Güç tuşuna basılı tutun ve cihazı kapatın cihaz tekrar açılırken güç tuşu + Ses kısma tuşuna aynı anda basılı tutun. iTunes kurtarma modunda bir iPhone bulundu mesajı karşınıza gelecek. Şimdi karşımıza iki seçenek gelecek. ” Güncellemeleri Denetle” ve ” iPhone Geri Yükle” biz iPhone Geri Yükle seçeneğini seçip yüklemenin gerçekleşmesini bekleyeceğiz.

Evet arkadaşlar, iPhone Etkin değil sorunu çözümü için bu yöntemleri deneyebilirsiniz ikinci yöntemde tüm verilerinizin silineceğini unutmadan işlemi gerçekleştirin. Umarız sizler için faydalı bir yazı olmuştur. iPhone Etkin Değil Sorunu için sizde görüşlerinizi bizimle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

https://www.teknoaraci.com/wp-content/uploads/2020/05/iPhone-etkin-değil-sorunu_teknoaraci.jpg

0 thoughts on “iPhone Telefonlarda Etkin Değil Sorunu ve Çözümü”

Write a Reply or Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir