İtalyan Sağlık Bakanına Göre Koronavirüs Aşısı 2020 Yılının Sonunda Piyasada | TEKNO ARACI
HABER

İtalyan Sağlık Bakanına Göre Koronavirüs Aşısı 2020 Yılının Sonunda Piyasada

Dünyayı kasıp kavuran Koronavirüs salgını için aşı çalışmaları devam ediyor. En son açıklama İtalyan Sağlık Bakanından geldi. İngiliz Oxford üniversitesi ile birlikte sürdürülen aşının 2020 yılı sonunda piyasada olabileceğini açıkladı.

Italyan saglik bakani korona asisi 2020 sonu piyasada dedi

Koronavirüs salgınında en çok etkilenen Avrupa ülkelerinden biri olan İtalya’nın sağlık bakanı  Roberto Speranza bir açıklama yaparak Corona aşısının güvenilirliğinin onaylanırsa 2020 yılı sonunda piyasada olabileceğini açıkladı. Dünya genlinde aşı çalışmaları yapılırken Çin ve Rusya’nın bulduk dediği aşılara dünya sağlık örgütleri temkinli yaklaşırken diğer taraftan İngiliz Oxford üniversitesi ile birlikte Corona aşısı çalışması sürdüren İtalyanlar dan bir açıklama geldi. İtalyan Sağlık Bakanı  Roberto Speranza yaptığı açıklama ile aşının bu yıl sonunda piyasada olabileceğini duyurdu.

AstraZeneca Koronavirüs Aşısı İçin 300 Milyon Doz Ödeme Aldı

İngiliz ilaç firması AstraZeneca koronavirüs aşısı için çalışmalarını sürdürüyor. Potansiyel aşının güvenirliği onaylanırsa bu yıl sonunda piyasada olması bekleniyor. İlaç şirketi AstraZeneca mevcut aşı çalışmaları için Avrupa Komisyonundan 336 euro ödeme almıştı.

300 milyon doz aşı için yapılan aşı anlaşmasında göre aşının bir doz fiyatının yaklaşık 1.12 Euro olması bekleniyor. Dünya insanlığı gelecek iyi haberlere gözünü dikmişken en erken aşının bu yıl sonunda piyasada olacak açıklaması biraz karamsarlığa neden olsa da önümüzde ki günlerde devamlı vurgulanan Sosyal Mesafe maske ve hijyen kurallarının ne kadar önemi olacağı bir kez daha ortaya çıktı.

İLGİLİ KONU : Müjde Korona Aşısı Başarılı Oldu

Aşı çalışmalarının daha uzun süre devam edeceği görülüyor. Bu durumda Corona Virüs salgınına karşı elimizde ki tek silah şuan için sosyal mesafe maske ve hijyen. Bu üç kuralı uyguladığımız taktir de aşı bulunana kadar bu salgından korunabiliriz. Her geçen gün artan Corona Vakaları bu kuralın Türkiye de dikkate alınmadığını gösteriyor.

Denetimler Artmalı Cezalar Uygulanmalı

Aşı çalışmalarında gelen haberler bizlerin tek silahının sosyal mesafe ve maske olduğunu bir kez daha gösterdi. Ancak toplumun bir kesimi bu kuralla maalesef uymamakta direniyor. Hem kendi sağlıklarını hem toplum sağlığını riske atmaya devam ediyorlar. Artık bu kurala uymayanlara karşı sıkı denetim ve cezaların uygulanması zamanı gelmiştir. Türkiye de her geçen gün artan vaka sayıları da bunu mecburi hale getirmektedir. Taki Corona Virüs aşısı bulunana kadar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Teknoloji Haber Teknoloji Haber Sitesi Teknoloji Sitesi Teknoloji Haber Teknoloji Haber Teknoloji Haber Teknoloji Haber Teknoloji Haberleri Teknoloji Haberleri Teknoloji Haberleri Teknoloji Haberleri Teknoloji Haberleri Tekoloji Haberleri Teknoloji Sitesi Teknoloji Sitesi Teknoloji Sitesi Teknoloji Sitesi Teknoloji Sitesi Teknoloji Sitesi Teknoloji Sitesi Teknoloji Haber Teknoloji ve Haber Sitsi Teknoloji ve Haber Sitesi Teknoloji ve Haber Sitsi Teknoloji ve Haber Sitsi Teknoloji ve Haber Sitesi Güncel Teknoloji Sitesi Güncel Teknoloji Sitesi Güncel Teknoloji Sitesi Güncel Teknoloji Sitesi Güncel Teknoloji Haberleri Güncel Teknoloji Haberleri Güncel Teknoloji Haberleri Teknoloji Haber Teknoloji Haber Teknoloj Haber Teknoloji Haber Sitesi Teknoloji Haberleri Teknoloji Haberleri Teknoloji Haberleri Teknoloji Haberleri Teknoloji Sitesi Teknoloji Sitesi Teknoloji Sitesi Teknoloji Sitesi Teknoloji Haber Teknoloji Haberleri Tekonoloji Haber Sitesi Teknoloji Haber Sitesi Teknoloji Sitesi Teknoloji ve Haber Sitesi Teknoloji ve Haber Sitesi Teknoloji Sitesi Güncel Teknolojij ve Haber Sitesi Güncel Teknoloji ve Haber Sitesi Güncel Teknoloji ve Haber Sitesi