Koronavirüs Aşısından Kötü Haber Geldi 2021 Ortasına Kadar Aşı Yok

Koronavirüs aşısını bekleyen tüm dünya’ya kötü bir haber geldi. Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) sözcüsü Margaret Harris 2021 ortasında kadar etkin bir aşılama beklemediklerini açıkladı.

Koronavirus asisi 2021 ortasina kadar yok

Koronavirüs virüsü hızla yayılmaya devam ederken. Bizde Tekno Aracı olarak Corona Virüs aşısı gelişmelerini sizlere aktarmaya devam ediyoruz. Ancak bazen güzel haberleri paylaşırken, bazen de Corona Virüs tedavisi aşısı konusunda olumsuz haberleri vermek zorunda kalabiliyoruz. En son gelen haber maalesef tüm dünyayı olduğu gibi bizleri de üzücü bir haber Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) sözcüsü Margaret Harris gazeteciler ile bir araya gelerek açıklamalar da bulundu ve “3. aşamadaki klinik çalışmalar daha uzun sürmeli, aşının gerçekten ne kadar koruyucu ve güvenli olduğunu görmemiz gerekiyor.” sözleri ile etkin bir aşılamayı ümit etmediklerini açıkladı.

Buna göre mevcut aşıların yeterince test edilmediğini hiç bir aşının %50 oranında etkili olmadığını açıklamalarına ekleyen DSÖ Sözcüsü yaygın aşılamanın önümüzde ki yılın ortalarında gerçekleşebileceğini vurguladı. Bir çok Corona Aşısında 3. aşamaya geçilmişti. Ancak bu aşıların henüz %50 oranında etkinlik göstermediğini vurgulayan yetkili farklı bölgelerde ki aşı çalışmalar hakkında bilgilerin paylaşılması gerektiğini böylece aşıların yan etkileri konusunda daha fazla bilgi edinilebileceğini açıklamalarına ekledi.

Koronavirüs’e Karşı Tek Silahımız Maske ve Sosyal Mesafe

DSO Dunya saglik orgutu sozcu corona virus asisi aciklamasi

Daha önceki haberlerimizde Çin’in corona virüs aşısına patent verdiğini, Rusya’nın Sputnik V adında ki aşıya onay verdiğini aktarmıştık. ABD’li Pfizer şirketi de Ekim ayı sonunda Korona Virüs Aşısının hazır olacağını açıklamıştı. Ancak ne Rusya’nın ne Çinin nede ABD şirketinin bu aşı haberlerine bilim dünyası güvenli olarak yaklaşmıyor. Rusya ve Çinin aşı konusunda verileri paylaşmadığı için güvenilir olmadığını vurgulayan bilim insanları ABD ki ilaç şirketinin ise ABD başkanlık seçimlerinde kullanılmak için öne alındığını savunuyorlar.

İLGİLİ KONU : ABD Başkanı Trump Plazma Tedavisini Müjde Olarak Açıkladı

Tüm bu gelişmeler bize bir kez daha bir gerçeği hatırlattı. Bu gerçek Corona Virüse karşı tek silahımız şuan için sosyal mesafe ve maske olduğudur. Bu gerçeği unutmadan yeni normalleşmeye uymak zorundayız. Son zamanlarda ki vaka artışlarını dikkate almak ve toplu yerlerden uzak durmak ve maske takmadan sokağa çıkmamak gerektiğin aklımızdan çıkarmamak gerekir.

Gelen haberlere göre Koronavirüs aşısında belli bir süre beklemek zorunda kalacağımıza benziyoruz.

https://www.teknoaraci.com/wp-content/uploads/2020/09/Koronavirus-asisi-2021-ortasina-kadar-yok.jpg

0 thoughts on “Koronavirüs Aşısından Kötü Haber Geldi 2021 Ortasına Kadar Aşı Yok”

Write a Reply or Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir