Müjde Korona Aşısı Başarılı Oldu | TEKNO ARACI
HABER

Müjde Korona Aşısı Başarılı Oldu

İngilizlerden güzel haber geldi. Koronavirüs aşısı başarılı oldu. İngiliz Oxford üniversitesinin yaptığı aşı çalışmalar başarılı oldu. Reuters haber ajansının duyurduğu habelere göre aşı çalışmaları insan denekler üzerinde başarılı oldu.

Dünya üzerine kabus gibi çöken korkulu rüyamız Koronavirüs belasından güzel haberler geldi. İngiliz Oxford üniversitesi den güzel haberler geldi. Üzerinde çalışma yaptıkları aşı sonuç verdi ve denekler bağışıklık kazandı.

covid 19 aşısı bulundu1

Aylardır üzerimize kabus gibi çöken Dünya genelinde 500 bin insanın canını alan koronavirüs belasına çare bulundu mu ? Aşı ne zaman çıkacak ? Aşı ne kadar başarılı olacak soruları gündemde düşmüyor. Kontrollü Normalleşme sürecine girmiş olsak da gündemimiz hala koronavirüs salgını dünya dört gözle aşı çalışmaları dan gelecek güzel haberlere kitlenmiş durumda. Ve güzel haber İngilizlerden geldi.

Oxford Üniversitesi yaptığı açıklamada aşı çalışmalarında 3 faz aşamasında insanlar üzerinde ki deneylerde Covid-19 aşısının insanlar üzerinde bağışıklık kazandırdığını açıkladı. Ancak uyarıda bulunmayı da ihmal etmediler: En Kötüsüne Hazırlıklı Olun.

Oxford Uyardı : En Kötüsüne Hazırlıklı Olun

Hem güzel haber veren hem kötü haber veren İngilizler aşı için bir tarih vermediler. Aşının insanlarda bağışıklık kazandırdığını açıklayan Oxford Üniversitesi aynı zamanda herkesi uyardı kış için en kötüsüne hazırlıklı olun.

Aşının kış ayına yetişmeyecek gibi hareket edilmesi gerektiğini dile getiren İngiliz yetkililer en kötü senaryo ya hazırlıklı olmamız hakkında uyarılarda bulundu. Bu da bize aylardır Sağlık Bakanımızın uyarılarını hatırlattı. Kontrollü Normalleşme sürecinde ne kadar dikkat etmemiz gerektiğinin önemini gösterdi. Ne diyordu Sağlık Bakanımız üç önemli uyarıda bulunuyordu. Sosyal mesafe maske ve hijyen kuralına uymak.

Bu kurallara uymak bizi Koronavirüs belasından uzak tutacak altın üç kural olarak hatırlanması gerekiyor. Her ne kadar dört gözle Covid-19 aşısını bekliyor olsak da aşı bulunana kadar bu üç kurala uymak zorundayız.

İngilizler aşı üzerinde çalışmaların devam ettiğini vurguladı. Çalışmalar da 8 bin kişi aşılandı. Ve bu kişilerin Covid-19 bağışıklık kazandığı görüldü. Ne var ki aşı için kesin bir tarih verilmedi. Budan dolayı ki bizler kendi önlemlerimizi almak zorundayız. Ve yukarıda değindiğimiz üç kurallı hayatımızın bir parçası haline getirmek zorundayız. Koronavirüs Aşı gelişmelerini sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Koronavirüste İkinci Dalga Beklenen Ülkeler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu