Netflix Minnoşlar Filminden Dolayı Ceza Alacak RTÜK Raporu Hazırlandı | TEKNO ARACI
HABER

Netflix Minnoşlar Filminden Dolayı Ceza Alacak RTÜK Raporu Hazırlandı

Daha önceki yazımızda Netflix Platformunda yayınlanmaya hazırlanan Minnoşlar filmine sosyal medyada tepki yağdığını aktarmıştık. Küçük kız çocuklarına cinsellik içeren dans görüntülerinin yer aldığı afişlerin bu tepkileri doruk noktasına çıkardığını yazımızın içeriğinde yer vermiştik. Minnoşlar filmi hakkında yeni bir gelişme yaşandı. RTÜK Minnoşlar filminden dolayı Netflix platformuna ceza vermeye hazırlanıyor.

Netflix Minnoslar filmine RTUK den para cezasi geldi

İhlas Haber Ajansının haberine göre bir süredir sosyal medyada tepki çeken Cuties Türkçe adı ile Minnoşlar filminden ötürü Netflix platformuna para cazı verilmesi ön görülüyor.

İHA haberine göre RTÜK raporunu hazırladı rapora göre tepki çeken Minnoşlar filminin katalogdan kaldırılmasına ve Netflix platformuna para cezası verilmesine hükmetmiş durumda. Şayet Netflix bu karara uymasa platforma geçici olarak yayın lisansının iptali cezası uygulanacak. Böylece bir süre Netflix platformuna ulaşım sağlanmayacak.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Minnoşlar Filmini RTÜK’e Şikayet Etti

Sosyal Medyada Minnoşlar adı ile yayınlanmaya hazırlanan filmin küçük kız çocuklarına cinsel içerikli dans figürleri yaptırıldığı yönündeki tepkiler üzerine Aile ve Sosyal Politikalar bakanlığı tarafından RTÜK’e yazılı başvuru yapmıştı

Netflix Minnoslar filmine RTUK den ceza geliyor

Netflix yayınlanmaya hazırlanan Minnoşlar filmi 11 yaşında ki bir kız çocuğu ekseninde geçmesine rağmen +18 olarak sınıflandırılıyor. Filme sadece Türkiye de değil tüm dünyadan tepki gelmiş on binlerce paylaşım yapılarak film eleştiri yağmuruna tutulmuştu. Tüm bu eleştirilere tepkilere rağmen Netflix Filmi ” Dişiliğini keşfederek aile geleneklerine meydan okuyan bir çocuk” olarak tanımlamayı tercih etmişti.

İLGİLİ KONU : Netflix Ücretsiz Dizi ve Film İzleme Kampanyası Başladı

Gelen tepkiler üzerine Türkiye de Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı da devreye girmiş yazılı olarak RTÜK’e başvuru yaparak filmi şikayet etmiş ve RTÜK’ün harekete geçmesini sağlamıştı. İşte tüm bu gelişmeler sonucu RTÜK film hakkında raporunu hazırladı. Ve gelen tepkileri haklı görerek Filmin platformda kaldırılmasına ve Netflix platformuna para cezası verilmesine karar verdi.

Platformun bu karara uymaması halinde Perşembe günü toplantısında daha ağır yaptırımlar alması bekleniyor. Bu yaptırımlar arasında Netflix Platformunun lisansının geçici olarak iptal edilmesi de var. Bu yaptırım uygulanırsa Netflix Platformuna ulaşım bir süre sağlanamayacak. Bakalım ilerleyen günlerde CUTIES yani Minnoşlar filminin geleceği ne olacak hep birlikte göreceğiz. Netflix bu kadar tepki ve cezaya rağmen 9 Eylül de filmi yayınlayacak mı hep beraber göreceğiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Teknoloji Haber Teknoloji Haber Sitesi Teknoloji Sitesi Teknoloji Haber Teknoloji Haber Teknoloji Haber Teknoloji Haber Teknoloji Haberleri Teknoloji Haberleri Teknoloji Haberleri Teknoloji Haberleri Teknoloji Haberleri Tekoloji Haberleri Teknoloji Sitesi Teknoloji Sitesi Teknoloji Sitesi Teknoloji Sitesi Teknoloji Sitesi Teknoloji Sitesi Teknoloji Sitesi Teknoloji Haber Teknoloji ve Haber Sitsi Teknoloji ve Haber Sitesi Teknoloji ve Haber Sitsi Teknoloji ve Haber Sitsi Teknoloji ve Haber Sitesi Güncel Teknoloji Sitesi Güncel Teknoloji Sitesi Güncel Teknoloji Sitesi Güncel Teknoloji Sitesi Güncel Teknoloji Haberleri Güncel Teknoloji Haberleri Güncel Teknoloji Haberleri Teknoloji Haber Teknoloji Haber Teknoloj Haber Teknoloji Haber Sitesi Teknoloji Haberleri Teknoloji Haberleri Teknoloji Haberleri Teknoloji Haberleri Teknoloji Sitesi Teknoloji Sitesi Teknoloji Sitesi Teknoloji Sitesi Teknoloji Haber Teknoloji Haberleri Tekonoloji Haber Sitesi Teknoloji Haber Sitesi Teknoloji Sitesi Teknoloji ve Haber Sitesi Teknoloji ve Haber Sitesi Teknoloji Sitesi Güncel Teknolojij ve Haber Sitesi Güncel Teknoloji ve Haber Sitesi Güncel Teknoloji ve Haber Sitesi