Netflix Minnoşlar Filmine Sosyal Medyadan Gelen Tepkiler Üzerine Özür Diledi

Yorum Yok
, Sinema ve Dizi https://www.teknoaraci.com/wp-content/uploads/2020/09/Netflix-de-yayinlanacak-Minnoslar-filmine-tepki-yagiyor..jpg https://www.teknoaraci.com/wp-content/uploads/2020/09/Netflix-de-yayinlanacak-Minnoslar-filmine-tepki-yagiyor.-150x150.jpgTEKNO ARACI0 https://www.teknoaraci.com/netflix-minnoslar-filmine-sosyal-medyadan-gelen-tepkiler-uzerine-ozur-diledi/#respond
565

Son zamanların tartışılan Sinema ve Dizi platformu Netflix bir kez daha özür dilemek zorunda kaldı. Daha önce de Türkiye gündemine çeşitli dizilerden dolayı gelen platform bu kez Minnoşlar filminden dolayı sosyal medyadan oldukça büyük tepkiler alınca özür dilemek zorunda kaldı.

Netflix de yayinlanacak Minnoslar filmine tepki yagiyor.

Netflix yayınladığı filmler ve dizilerden ötürü zaman zaman tepki çekmeye devam ediyor. Bu kez 11 yaşında ki bir kız çocuğunun üzerine kurulmuş Minnoşlar adında ki filmden ötürü sosyal medya da oldukça büyük tepkiler aldı. Gelen tepkilerden sonra Netflix özür dilemek zorunda kaldı. Peki Netflix neden özür dilemek zorunda kaldı ?

Senegal’deki babasının ailesine katılmasını bekleyen 11 yaşında ki Amy adında ki kız çocuğunun komşuları olan Angelica’nın dans takımına katılması ile gelenekçi aile yapısı ile nasıl çeliştiği üzerine duran film konusu itibariyle sosyal medyadan oldukça büyük tepki aldı üstelik filmin tanıtım resimlerinde kız çocukların bir sahnede twerk diye adlandırılan cinsellik içeren dans türü ile bir araya getirilmiş olaması tepkileri daha da artırmıştı.

Minnoslar filminin afisine tepki gelmeye devam ediyor

Asıl adı CUTIES olan Minnoşlar filminin tanıtım afişinde ufak kız çocuklarının twerk diye tanımlanan ve cinsellik içeren dans sahneleri ile poz vermesine sosyal medyadan oldukça büyük tepki gelmişti. Bunun üzerine Netflix geri adım atmak zorunda kaldı. Twitter dan 80 bini aşkın tepki mesajı gelirken, kimi kullanıcılar bu filmin hiç yayınlanmaması gerektiğini savunurken kimi kullanıcılar Netflix platformunun tamamen kapatılması görüşünü savunuyor. Tüm bu tepkiler doğal olarak Netflix tarafından özür mesajı ile karşılık buldu.

Tepki Çeken Minnoşlar Filmi Yayınlanacak mı

Yukarıda değindiğimiz gibi ufak kız çocuklarının bir filmde cinsellik içeren dans figürleri sergilemesi, bunun tanıtım afişinde yer alması sosyal medyadan oldukça büyük tepki çekti. Netflix sözüm ona bir özür mesaj yayınladı ancak özrü kabahatinden büyük dedirtecek bir açıklama geldi.

“11 yaşındaki Amy, twerk yapan bir dans grubuna hayran kalır. Onlara katılma umuduyla dişiliğini keşfetmeye başlayarak aile geleneklerine meydan okur.” şeklindeyken yeni açıklama, “11 yaşındaki Amy, twerk yapan bir dans grubuna hayran kalır ve onlara katılma umuduyla aile geleneklerine meydan okur.

Minnoslar filmi ufak kiz cocuklarina cinsel icerikli dans ettirdi mi

9 Eylül’de filmin yayınlanacağını duyuran platform bu açıklaması ile kimseyi tatmin etmedi. Bu filmin küçük çocukları nasıl sanat sinema ve dizi gibi kavramlar altında cinselliği çağrıştıran dans figürleri yaptırdıklarını görüyoruz. Bu filimin Netflix platformundan kaldırılmasını talep ediyor.

Sosyal medyadan gelen tepkiler bu filmin geri çekilme ihtimalini ortaya çıkarıyor. Ancak Netflix tarafından yapılan açıklamaya bakıldığında filmin yayınlanacağı yönündeki fikirler daha fazla ağırlık kazanıyor. Bakalım ilerleyen günlerde Minnoşlar filmi yayınlanacak mı yoksa gelen tepkileri dikkate alan Netflix bu filimi yayınlamaktan kaldıracak mı ? bunu hep beraber göreceğiz. Sizde Minnoşlar filmi hakkında görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısımından paylaşabilirsiniz.

https://www.teknoaraci.com/wp-content/uploads/2020/09/Netflix-de-yayinlanacak-Minnoslar-filmine-tepki-yagiyor..jpg

0 thoughts on “Netflix Minnoşlar Filmine Sosyal Medyadan Gelen Tepkiler Üzerine Özür Diledi”

Write a Reply or Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir