Okulların Açılış Tarihini Milli Eğitim Bakanı Açıkladı

Son günlerin en çok merak edilen konu Okullar ne zaman açılacak. Milyonlarca öğrenci ve veli okulların açılış tarihini merak ediyor. Gözler Milli Eğitim Bakanına çevrildi ve bakandan açıklama geldi.

Okulların açılış tarihi belli oldu.

Korona Virüs her sektörde olduğu gibi eğitim ve öğretime de darbe vurdu. Eğitime ara verilmek zorunda kalmıştı. Ancak 1 Haziran tarihinden sonra kontrollü normalleşme döneminden sonra tüm sektörlerin açılmasından sonra gözler okullara çevrildi. Acaba okullar ne zaman açılacak ? sorusu gündeme geldi. Öğrenci ve Veliler bu sorunun cevabını merak ederken en yetkili isim Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk açıkladı.

Katıldığı “Tarafsız Bölge” adında ki programda açıklamalarda bulunan bakan okullar ne zaman açılacak soruna da net cevap verdi. Okullar 31 Ağustos da açılıyor.

Okulların açılış tarihinin belli olmasından sonra bu kez kafalarda nasıl önlemler alınacak öğrencilerin güvenliği nasıl sağlanacak soruları gündeme geldi. Bakan bu konuda da aldığımız kararın ciddiyetinin farkında olduklarını dile getirdi.

31 Ağustos da Öğrenciler Ders Başı Yapacak

Bakan Ahmet Hakan‘nın “okullar ne zaman açılacak açılması planlanıyor mu” sorusuna cevap geldi. Okulları 31 Ağustos tarihinde açmayı planladıklarını açıklayan bakan aldıkları kararın ciddiyetinin farkında olduklarını açıklamalarına ekledi. Ayrıca bakan daha önce LGS sınavında yaşanan tartışmalar değinerek sınav öncesinde Korona Virüs vaka sayısının artacağı yönünde ki eleştirilerin doğru çıkmadığını sadece bir öğrencide Corona Virüs göründüğünü söyledi.

milli eğitim bakanı okulların açılış tarihini açıkladı

Okulların açılması ile ilgili dört senaryo gündemde buna göre okulların her hangi bir kısıtlama olmadan tamamen açık olarak kabul ediliyor. İkinci senaryo da okulların tamamen kapalı olduğu durumda ne olacağı gündeme geliyor.

Üçüncü senaryo da seyreltilmiş eğitim sistemi getiriliyor. Buna göre okullar belli günlerde açık oluyor. Ve sınıf mevcuttu belli günlerde okula gidiyor. Yani bir sınıfın tamamı okula gitmiyor. Ayrıca derlerin bir kısımı Çevrimiçi olarak yapılıyor. Dördüncü senaryo da ise riskin yüksek olduğu illerde belli önlemlerin alınması geri kalan ilerde ise normal eğitime devam edilmesi gündeme geliyor.

Bakan Selçuk bu senaryoların kesin olmadığını her duruma karşı hazırlıklı olduklarını dile getiriyor. Tüm durumlara karşı hazırlıkların tamam olduğunu söyleyen bakan, son olarak kesin kararın Cumhurbaşkanı başkanlığında ki bakanlar kurulunda görüşüldükten sonra verileceğini dile getirdi.

Bakanın açıklamalarından Korona Virüs nedeni ile kapanan okullar 31 Ağustos tarihinde açılması planlanıyor.

Bir Günlük Koronavirüs Vaka Sayısı Zirve Yaptı

https://www.teknoaraci.com/wp-content/uploads/2020/08/Okulların-açılış-tarihi-belli-oldu..jpg

0 thoughts on “Okulların Açılış Tarihini Milli Eğitim Bakanı Açıkladı”

Write a Reply or Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir