TeknoAracı Kaliteli 10 Uzayda Geçen Bilim Kurgu Filmleri | TEKNO ARACI
Sinema ve Dizi

TeknoAracı Kaliteli 10 Uzayda Geçen Bilim Kurgu Filmleri

Bilim Kurgu filmleri deyince hiç kuşku yok ki aklımıza uzaylılar geliyor. Uzayda geçen filmler, uzaylıların dünyayı istila eden yabancı varlıklar. Uzayda geçen savaşlar geliyor. Bilim Kurgu filmlerini sevenler için 10 kaliteli filmi siler için TeknoAracı olarak listeledik.

Kaliteli 15 bilim kurgu filmi

TeknoAracı listeler bölümünde sizler için bugün bilim kurgu filmlerini listeledik. Film sevenler için Bilim Kurgu tarzında 10 uzaylı filmi bir araya getirdik. İnsanoğlunun Aya ayak basması ile birlikte uzay ve uzaylılara olan ilgi giderek artı. Uzayda bir yaşam olduğuna inan insanlar yönetmenler bir çok uzay ve uzaylı konulu film çekmiştir. Bu filmler bazen gerçekten izlenmeye değer filmler olurken bazende vasat izlenmeye pekte değmeyen vakit kaybı filmler olarak karşımıza çıkmıştır. İşte bugün TeknoAracı olarak kaliteli 10 bilim kurgu filmi bir araya getirip listeledik.

Bilim Kurgu filmleri içinde en çok beğenilen konular arasında uzay ve uzaylılar temalı filmler en çok dikkat çekenlerdir. Uzayda savaşlar, uzaylılar ile olan mücadele ve uzaylıların dünyayı istila etmesi üzerine kurulu 15 kaliteli filmi sizler için listeledik. Gerçek anlamda bilim kurgu filmlerini izlemeyi sevenlerin hoşuna gideceği, bilim kurgu filmlerini hiç izlemeyenlerin de kıyısından köşesinden bir kez olsun izlemek isteyeceği bir lise ile karşınızdayız.

Bilim Kurgu Tarzında 10 Uzaylı Film Listesi

Predator (1987) Filmi

Predator filmi 1987 yılında ilk bölümü çekilmiş bilim kurgu filmlerinin aranan aktörlerinden Arnold Schwarzenegge baş rolde yer almıştır. Film o kadar tutulmuştur ki daha sonra seri halde çekimleri devam etmiştir. İlk film de ABD askerleri bir görev için gittikleri Güney Amerika ormanlarında hiç ummadıkları bir avcı ile karşı karşıya kalırlar.

Predator 1987 filmi uzayli konulu en iyi filmler teknoaraci

Bu avcı bu dünya dışında uzaydan gelen bu varlık, diğer dünyada ki varlıkları kendine göre kurallara göre avlamaktadır. Güney Amerikanın balta girmemiş ormanlarında ABD askerlerinin zorlu mücadelesinde bir tek asker bu uzaylı ile mücadele edecek ve mücadeleyi kazanacaktır. O da dünyaca ünlü ve genel olarak aksiyon ve bilim kurgu filmlerinin aranan oyuncusu Arnold Schwarzenegge olacaktır. Predator uzaylı filmlerini sevenler için ilk sıraya koyduğumuz oldukça başarılı bir aksiyon filmidir. Predator serisine başlamak isteyenlerin ilk adımı olarak Predator 1987 yapımı filmi izleyerek başlamalarını tavsiye ederiz.

İLGİLİ KONU : Gişede Hayal Kırıklığı Yaşayan 8 Efsane Film Listesi

 • Vizyon Tarihi : 1987
 • IMDB Puanı : 7.8

Men in Black ( Siyah Giyen Adamlar ) Filmi

Men in Black Siyah Giyen Adamlar ilk olarak 1997 yılında çekildiğinde oldukça beğenildi. Ve seri olarak üç bölüm daha çekildi. Men in Black filmine aslında uzaylılar dünyadadır ve ABD gizli bir bölümünde görev yapan ajanlar uzaylıların dünyada düzen içinde durmasına iyilerle kötüleri ayrıştırmaya çalışmaktadır.

Men in Black siyah giyen adamlar bililm kurgu uzayli filmleri

Uzaydan gelen iyi varlıklarda vardır. Aynı zamanda kötü varlıklar da vardır. Siyah Giyen adamlar uzaydan gelen kötü varlıkları avlayan ve dünya insanlığını onlardan koruyan ajanları konu edinmektedir. Ajan K ve onun işe aldığı acemi yardımcısı ellerinde ki gelişmiş silahlarla uzaydan gelecek tehditlere karşı korumaktadır. Ancak zaman içinde kendi boylarını aşacak işlere karıştıklarına olaylar içinden çıkılmaz duruma gelecektir. Siyah Giyen Adamlar uzaylılara komik bir açıdan bakan hoş vakit geçirmenizi sağlayacak bilim kurgu filimi olarak listemizde yerini alıyor.

 • Vizyon Tarihi : 1997
 • IMDB Puanı : 7.3

Signs ( İşaretler ) 2002 Filmi

Uzay dışı varlıkları konu edinen gizem dolu bir film işaretler ( Signs ) 2002 yapımıdır. Filmde baş kahramanı Graham Hess geçmişinde oldukça kötü şeyler yapmış daha sonra doğru yolu bulmuş ve ufak bir kasabaya yerleşmiş rahip olarak görev yapmaktadır.

signs isaretler filmi uzyali temali film listesi teknoaraci

Kardeşi ve çok sevdiği kızı ile bir çiftlikte kendi halinde yaşarken bir gün çiftlikte garip işaretler oluşmaya başlar. Graham olayı araştırdığında bu işaretlerin sadece kendi tarlasında olmadığını diğer tarlalarda da oluştuğunu anlayacak ve gizem dolu bir araştırma sonucunda aslında bu işaretlerin dünya dşı varlıklar tarafından oluşturulduğunu anlayacaktır.

 • Vizyon Tarihi : 2002
 • IMDB Puanı : 6.7

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR : Tekno Aracı Sıkılmadan İzleyeceğiniz 9 Yeni Dizi Listesi

War of the Worlds ( Dünyalar Savaşı ) Filmi

Uzaylılar bu kez yer altından çıkıyor. Dünyaca ünlü bilim kurgu yönetmeni Steven Spielberg tarafından yönetilen film dünyalar savaşı olarak Türkçe’ye çevrilmiştir. 2005 yapımı film aksiyon tarafından oldukça sürükleyici bir yapıdadır. Bilim kurgu aynı zamanda aksiyon dolu olmasını isteyen film sevenlerin oldukça hoşuna gidecek bir bilim kurgu tarzında uzaylı temalı filmdir.

War of the Worlds dunyalar savasi bilim kurgu uzayli filmleri

Filmde kahramanımız eşi ve çocukları ile bir hafta sonu geçirmeye hazırlanırken, yerin altından toprağın yayılması ile üç bacaklı makinelerin ortaya çıkması ile ailesini korumaya çalışacaktır. Film kahramanı Ray iki çocuğunu kurtarmak için mücadelesinde üç bacaklı makinelerden kaçmak için zorlu doğa koşullarında mücadele edecek, diğer insanlarla birlikte kaçış yolu izleyecektir. Bu yolcuklukta hem yer altından çıkan makinelerden kaçmaya çalışacak hemde çocuklarını korumak için zorlu doğa koşullarına karşı mücadele edecektir

 • Vizyon Tarihi : 2005
 • IMDB Puanı : 6.5

Cloverfield ( Canavar ) Filmi

Cloverfield Canavar filmi bütçesi ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor 30 milyon dolar gibi büyük bir bütçe ile çekilen film. Konusuyla aslında basit bir temayı işliyor. New York şehrini istila eden uzaylıları anlatan film çekim tekniği ile de dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor.

Cloverfield Canavar uzayli istilasi filmi

Film baştan sonra bir el kamerası ile çekiliyor. Bu şekilde çekim yapılmasında izleyiciye bir filmden çok olayların içindeymiş izlenimi vermek için yapılmıştır. Filmde bir gurup genç parti vermektedir. Parti tam bir kabusa dönüşecektir. Biranda duyulan bir gürültü ile New York şehri tam bir harabeye dönüşecek özgürlük heykelinin kafası bir alev topu gibi şehrin üzerine düşecektir. Uzaylıların istilası başlamıştır. İstilayı amatör kameraları ile çeken gençleri konu edinen film bütçesi ile oldukça tartışmaya neden oldu. Uzaylı istilası konulu filmleri sevenlerin izlemesini tavsiye ederiz.

 • Vizyon Tarihi : 2008
 • IMDB Puanı : 7.0

Paul 2011 Filimi

Paul filmi klasik uzaylı filmlerin ötesinde bir film olarak karşımıza çıkıyor. Komedi tarzında ki film şimdiye kadar çekilmiş uzaylı filiminde geçen konularla dalga geçen bir yapıdadır.

Paul uzayli komedi tarzinda film1

Olaylar uzaylılara meraklı iki gencin 51.bölgede bir uzaylı canlıyı ele geçirmeleri ile başlıyor. Asıl macera uzaylıyı ele geçirmelerinden sonra başlıyor. Her ne kadar komedi tarzında bir uzaylı filmi olasa da bir çok uzaylı filminden daha başarılı görseller sahiptir. Hem uzaylı temalı film olsun hemde eğlenceli olsun komik olsun diyenler için Paul sizin ilginizi çekebilir.

Vizyon Tarihi : 2011

IMDB Puanı : 7.0

Super 8 Filmi

Super 8 filmi uzaylı filmleri ve çocukları bir araya getiren bir film. Küçük bir kasabada meydana gelen tren kazası sonrası film başlayacak ve bir gurup çocuk ve dünya dışında varlık arasında geçen film de tren kazasını araştırma yapmak çocuklara düşecektir.

Super 8 uzayli temali film

Filmde ABD ordusunun elinden kurtulmayı amaçlayan dünya dışı bir varlık ve bir gurup çocuk etrafından dönmektedir. Tüm uzaylıların kötü olmadığı mantığını işlemektedir. Bir gurup çocuğun maceradan maceradan koştuğu filmleri sevenlerin kaçırmaması gerekir diye düşünüyoruz. Tren kazasında bir kargo vardır. Bu kargodan ABD Hava Kuvvetlerinin de haberi vardır. Kaza sonrası kargo kaybolur. Ancak işin tuhaf tarafı kargo ile birlikte kasaba da bir takım garip olaylar meydana gelmeye başlar insanlar ortadan kaybolur. Garip olaylara el koyan ABD Hava Kuvvetleri olur ancak sadece onlar değildir olayı araştıran filmin kahramanları gençlerde kargo ve gizemli olayların peşine düşecektir.

 • Vizyon Tarihi : 2011
 • IMDB Puanı : 7.0

Attack the Block ( Uzaylıların Şafağı ) Filmi

Bu kez biraz komedi aksiyon ve bilim kurgu tarzını birleştiren bir film karşımıza çıkıyor. Yine uzaylı istilasını konu alan film biraz farklı bir sonla bitiyor. Bu kez işler birazcık tersine dönecek bir gurup genç tarafından kovalanan uzaylılar konu edinmektedir.

Attack the Block uzaylilarin safagi filmi

Bu kez İngiltere’nin baş kentine inen uzaylılar. Ülkeyi ele geçirmeye çalışırken bir gurup gence düşense mahallelerini koruma görevini üstlenecekler ve uzaylılara karşı mahallelerini korumaya çalışacaklardır. Film hem komedi sahneleri hem aksiyon hemde bilim kurgu tarzını bir arada toparlamaktadır. Tüm bu türleri seven sinema sevenlerin muhakkak izlemesi gerektiğini düşünüyoruz.

 • Vizyon Tarihi : 2011
 • IMDB Puanı : 6.6

Oblivion Filmi

Film iki usta sanatçıyı bir araya getiriyor. Tom Cruise ve Morgan Freeman baş rolünde yer aldığı film. Uzaylıların istilasını konu alıyor. Bu kez uzaylıların istilasına uğrayan Dünya’dan kaçan insanlar başka gezegenlerde yaşarken insanların terk ettiği evleri kontrol etmek için görevlendirilen bir askerin dünyaya gelmesi ile film başlıyor.

Oblivion uzay aksiyon bilim kurgu filmi

Dünya çoktan uzaylılar çoktan istila edilmiştir. Jack adındaki filmdeki kahramanımız bir zamanlar insanların yaşamını sürdürüğü dünyaya araştırma yapması için görevlendirilir. Bir zamanlar dünya olarak adlandırılan gezegende insanların geçmişte nasıl yaşadığını araştırmak her hangi bir canlı olup olmadığını belirlemek için görevlendirilir. Ancak Jack Dünya denen bir zamanlar insanların yaşadığı yerde başına gelecek maceralarla yüzleşmek zorunda kalacaktır. Bilim Kurgu türünün güzel örneklerinden olan Oblivion aynı zamanda aksiyon filmi olarak izlenmesi gereken bilim kurgu uzay filmleri listemizde yer almayı başarıyor.

 • Vizyon Tarihi : 2013
 • IMDB Puanı : 7.0

Prometheus Filmi

Prometheus uzayda keşif yapan bir ekip ve başlarına gelecek konuları ele alan uzayda yaşam ve gizem konulu bir film. Alien bilim kurgu filminin devamı olarak nitelendirilen Prometheus insanlık tarihinin kökenlerini araştıran bir ekibi anlatıyor.

Prometheus bilim kurgu filmi1

İnsanoğlunun köklerini araştırırken buldukları bir şey dünyanın sonunu getirebilecek bir şey olduğunu anlıyorlar ve bununla savaşarak insanlığı kurtarmaya çalışıyorlar. Değişik bir konu yapısı sürükleyici hikayesi ile aksiyon bilim kurgu türünde uzayda geçen bize göre oldukça başarılı bir film olarak TeknoAracı Bilim Kurgu filmleri listemize girmeyi başarıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Teknoloji Haber Teknoloji Haber Sitesi Teknoloji Sitesi Teknoloji Haber Teknoloji Haber Teknoloji Haber Teknoloji Haber Teknoloji Haberleri Teknoloji Haberleri Teknoloji Haberleri Teknoloji Haberleri Teknoloji Haberleri Tekoloji Haberleri Teknoloji Sitesi Teknoloji Sitesi Teknoloji Sitesi Teknoloji Sitesi Teknoloji Sitesi Teknoloji Sitesi Teknoloji Sitesi Teknoloji Haber Teknoloji ve Haber Sitsi Teknoloji ve Haber Sitesi Teknoloji ve Haber Sitsi Teknoloji ve Haber Sitsi Teknoloji ve Haber Sitesi Güncel Teknoloji Sitesi Güncel Teknoloji Sitesi Güncel Teknoloji Sitesi Güncel Teknoloji Sitesi Güncel Teknoloji Haberleri Güncel Teknoloji Haberleri Güncel Teknoloji Haberleri Teknoloji Haber Teknoloji Haber Teknoloj Haber Teknoloji Haber Sitesi Teknoloji Haberleri Teknoloji Haberleri Teknoloji Haberleri Teknoloji Haberleri Teknoloji Sitesi Teknoloji Sitesi Teknoloji Sitesi Teknoloji Sitesi Teknoloji Haber Teknoloji Haberleri Tekonoloji Haber Sitesi Teknoloji Haber Sitesi Teknoloji Sitesi Teknoloji ve Haber Sitesi Teknoloji ve Haber Sitesi Teknoloji Sitesi Güncel Teknolojij ve Haber Sitesi Güncel Teknoloji ve Haber Sitesi Güncel Teknoloji ve Haber Sitesi