The Witcher Serisi 50 Milyon Adet Sattı | TEKNO ARACI
OYUN

The Witcher Serisi 50 Milyon Adet Sattı

The Witcher oyunu satış rakamları ile yapımcısının yüzünü güldürdü. The Witcher serisi toplamda 50 milyon adet satmayı başaran oyunun geliştirici, Twitter hesabından oyunu alanlara teşekkür etti.

the witcher oyunu teknoaracı

The Witcher oyunu ilk olarak 2007 de piyasaya çıktı. Daha sonra seri halde değişik versiyonları çıkmaya devam etti. Günümüze kadar değişik versiyonlarla gelen oyunun geliştirici “Teşekkürler ve yolda tekrar buluşmak dileğiyle” notu ile oyunculara teşekkür etti. Bilgisayar ve Konsol oyunları her geçen gün gelişirken, oyunlara olan ilgi de artmaya devam ediyor. Yapay zeka kullanan oyunlar, görsellik olarak ve oyunun hikayesi bakımından oyuncuları kendine hayran bırakmaya devam ediyor. Oyunlar geliştikçe satış rakamları da artmaya devam ediyor. Dolayısıyla tutulan bir oyunun değişik versiyonları ardı ardına geliyor. The Witcher oyunu da bunlardan biri oyunun zamanımıza kadar gelen sürede dört değişik versiyonu mevcut. Tüm bu değişik versiyonların toplamı 50 milyon adet satmayı başardı.

Dizinin Oyun Satışına Etkisi Oldu

The Witcher oyunundan esinlenilerek yapılan Netflix deki dizi oyunun satışlarına olumlu olarak yansıdı. Son zamanlar da Netflix dizileri de oyunlar kadar popüler ve gündem oluşturabiliyor. Doğal olarak bir oyunu diziye dönüştürmeleri oyunun satış rakamlarını artıyor. Diziyi izleyen kitle oyunu da merak ederek bir şekilde oyunu oynamak istiyor. Gerek oyunun kendisi gerek oyunun kitap satışları Netflix dizisinden sonra 5 kat artış göstermiş durumda, bunu ABD bağımsız araştırma şirketleri de araştırmalarında ortaya koymuş durumda. Araştırma şirketlerine göre The Witcher oyunun satış rakamlarında dizinin etkisinin oldukça büyük olduğunu belirtiyorlar.

Sadece oyunun satış rakamlarını artırmasında dizi etkili olmamıştır. Son iki üç aydır. Korana virüs de dolayı evine kapanan insanların bir şekilde oyunlara yönelmeleri de satış rakamlarını artırmış olabilir. Ancak hangi neden den olursa olsun The Witcher serisi satış rakamları ile oldukça başarılı olduğu ortada, sizde The Witcher oyunu oynadınız mı ? Oyun hakkında görüşlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu