Türk Telekom, Vodafone, Turkcell Ücretsiz Taahhüt Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır

Birçok mobil kullanıcı GSM şirketleri ile taahhüt karşılığı faturalı hat kullanıyor. Bu taahhüt karşılığında belli bir süre GSM şirketinden dakika, sms ve İnternet paketi hizmeti alıyor. Peki telekomünikasyon şirketlerine verdiğiniz taahhüt süreleri ücretsiz olarak nasıl sorgulanır.

Turkcell Vodafone ve Turk Telekom Taahhut sorgulam nasil yapilir

Mobil hatlar için GSM şirketlerine verdiğimiz taahhüt sürelerini sorgulama işlemi bir çok kullanıcısı için önemsiz gibi görünse de aslında son derece önemli bir konudur. Verdiğimiz taahhüt süreleri bittiğinde telekomünikasyon şirketleri ile aramızdaki sözleşmenin bittiği anlamına gelir. Ve anlaşma bittiğinde telekomünikasyon şirketlerinin o gün ki tarifeleri üzerinden aldığımız hizmetleri ücretlendirme hakları vardır. Yani siz bir GSM şirketinden hizmet alırken bugünkü kampanyalar üzerinden bir yıl yada iki yıl üzerinden anlaşarak hizmet alıyorsunuz. Bu hizmet süresi bittiği anda GSM şirketi aldığınız hizmeti güncel tarifeler üzerinden faturanıza yansıtabilir. Sizde sonuç olarak hiç haberiniz olmadan daha yüksek faturalar ödemek zorunda kalabilirsiniz. Tam bu noktada telekomünikasyon şirketleri ile yaptığınız taahhüt sürelerini sorgulamak ve bilgi sahibi olmak önemlidir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR : TeknoAracı Akılı Telefonlar İçin En İyi 4 Duvar Kağıdı Uygulamaları

Peki Türk Telekom, Turkcell ve Vodafone Taahhüt Sorgulama Nasıl yapılır. GSM şirketlerinin İnternet sitelerinden bu işlemi yapabilirsiniz. Oluşabilecek hatalar karşısında telekomünikasyon şirketlerinin müşteri hizmetlerine bağlanarak bu sorgulamayı yapmak en garanti yoldur. Fakat biliniyor ki bu şirketlerin müşteri hizmetlerine bağlamak oldukça güç bir çok kişi bu konuda sıkıntı yaşıyor. Telekomünikasyon şirketlerinin müşteri hizmetlerine bağlanmakta zorluk yaşayanlar için Taahhüt sorgulama işlemlerini sizler için anlattık.

Türk Telekom Taahhüt Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır

Türk Telekom şirketi için aşağıda ki yöntemlerden her hangi birini seçebilir ve bu yöntemleri kullanarak taahhüt sorgulama işlemi yapabilirsiniz. Bu işlemlerin hepsi ücretsizdir. Bu yöntemlerle sadece Türk Telekom taahhüt sorgulama işlemi değil hattınızla ilgili bir çok farklı işlemi de gerçekleştirebilirsiniz.

Turk Telekom Taahhut sorgulama islemi nasil yapilir
 • Yöntem 1 : 444 1 444 numaralı telefonu arayarak Türk Telekom taahhüt sorgulama işlemini yapabilirsiniz.
 • Yöntem 2 : Buradan Türk Telekom resmi sitesine giriş yaparak taahhüt sorgulama işlemi yapabilirsiniz.
 • Yöntem 3 : Türk Telekom mobil uygulamasını indirebilir ve taahhüt sorgulama işlemi yapabilirsiniz.
 • Yöntem 4 : Telefon arama kısımına *124# girip arama tuşuna basarak Türk Telekom taahhüt sorgulama işlemi yapabilirsiniz.
 • Yöntem 5 : En yakın Türk Telekom bayisine giderek öğrenebilirsiniz.

Vodafone Taahhüt Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır

Aşağıda vereceğimiz yöntemlerden size uygun olanı seçerek Vodafone taahhüt sorgulama işlemini yapabilirsiniz. Aşağıda ki işlemlerin tamamı ücretsiz taahhüt sorgulama işlemidir. Bu yöntemleri kullanarak sadece Vodafone taahhüt sorgulama işlemi dışında farklı işlemleri de gerçekleştirebilirsiniz.

Vodafone Taahhut sorgulama islemi nasil yapilir
 • Yöntem 1 : Buradan Vodafone resmi İnternet sayfasında giriş yaparak taahhüt sorgulama yapabilirsiniz.
 • Yöntem 2 : 0542 542 00 00 numaralı telefonu arayarak Vodafone taahhüt sorgulama işlemi yapabilirsiniz.
 • Yöntem 3 : Vodafone mobil uygulamasını indirip taahhüt sorgulama işlemi yapabilirsiniz.
 • Yöntem 4 : En yakın Vodafone bayisine giderek öğrenebilirsiniz.

Turkcell Taahhüt Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır

Turkcell taahhüt sorgulama işlemi yapmak için de aşağıda verdiğimiz yöntemlerden her hangi birini seçebilirsiniz. Size en uygun yöntemle Turkcell taahhüt sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Aynı zamanda bu yöntemlerle sadece taahhüt sorgulama değil diğer ihtiyacınız olan işlemleri de gerçekleştirebilirsiniz.

Turkcell Taahhut Sorgulma Islemi Nasil Yapilir
 • Yöntem 1 : 0532 532 00 00 ya da 532 numaralarını arayarak Turkcell taahhüt sorgulama işlemi yapabilirsiniz.
 • Yöntem 2 : TARİFE yazıp 2222 numara kısa mesaj göndererek Turkcell Taahhüt sorgulama işlemini yapabilirsiniz.
 • Yöntem 3 : Buradan Turkcell resmi İnternet sayfasında giriş yapıp Taahhüt sorgulama işlemi yapabilirsiniz.
 • Yöntem 4 : Turkcell mobil uygulamasını akılı telefonunuza indirerek Turkcell taahhüt sorgulama işlemi yapabilirsiniz.
 • Yöntem 5 : En yakın Turkcell bayisine gidebilirsiniz.
Telekomünikasyon Taahhüt Vermek Nedir

Telekomünikasyon taahhüt vermek ne demektir. Taahhüt karşılıklı sözleşme demektir. GSM şirketi ile verdiğiniz taahhütle faturalarınızı düzenli olarak ödeyeceğinizi, verilen süre boyunca abone olarak kalacağınızı başka bir GSM şirketine geçmeme sözü vermiş oluyorsunuz. Telekomünikasyon şirketi de belirtilen süre boyunca belirtilen fiyat üzerinden kaliteli olarak hizmet verme sözüdür.

https://www.teknoaraci.com/wp-content/uploads/2020/09/Turkcell-Vodafone-ve-Turk-Telekom-Taahhut-sorgulam-nasil-yapilir.jpg

0 thoughts on “Türk Telekom, Vodafone, Turkcell Ücretsiz Taahhüt Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır”

Write a Reply or Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir